Hmm...Wiele z nas popiera adopcję a inni są za kupowaniem..No cóż, ja prywatnie uważam, że adopcja jest lepsza...W schroniskach teraz znajduje się wiele tysięcy zwierząt, które tylko czekają na ludzi o dobrym sercu....Nawet przechodząc obok schroniska można zobaczyć wiele psów próbujących zwrócić na siebie naszą uwagę oraz wiele oczu patrzących na nas, wołających "weź mnie"....Jeśli zależy CI na szczeniakach to także je tam znajdziesz...Ale w gruncie rzeczy wiek psa nie gwarantuje dobrych relacji z nim...Jeśli zwierzę traktować nas będzie godnie i będziemy je kochać ono odwdzięczy się nam tym samym...Gdy słyszę "rasowe są lepsze czy droższe są lepsze" to nóż...nie,nie,nie...Nie nóż, właściwie szabla mi się w kieszeni otwiera a usta zachodzą pianą...Co to ma znaczyć m.in. że droższe jest lepsze..?? To jest tak samo jakbyśmy jedno dziecko kupili a drugie urodzili....Kochalibyście jedno mniej a drugie bardziej...NIE, traktowalibyście zapewne je tak samo.... Słyszałam,ludzi mówiących o tym iż rasowe pieski są fajniejsze, lepsze i ładniejsze oraz o tym, że mają więcej zalet i szybciej się uczą....No cóż, ciężko to stwierdzić ale raczej osoby, które tak twierdzą nigdy nie widział psiaka ze schroniska...Psowate rasowe można często znaleźć także w"więzieniu"...Ekhem...Zwierzaki nie wiedzą czemu są za kratami, nie rozumieją co im się stało i czemu nikt ich nie kocha.... To, że można rasowe spotkać nawet w więzieniu opowiadała mi ostatnio przyjaciółka...-"Gdy poszli do schroniska ich uwagę zwrócił mały, ciemny, zakudłaczony maluch.Oni wiedzieli już, że to ten jedyny....Po przyjeździe do domu stwierdzili, że warto wykąpać i obstrzyc psiaka...W czasie wizyty w "Salonie Piękności" została zawołana i oświadczono jej że piesek ma tzw. tatuaż świadczący o jego rodowodzie..Być może miał jedną wadę dyskwalifikującą go z różnych wystaw i konkursów a to było pewnie powodem porzucenia"...No i tak to już jest...
Więc może zanim kupisz swego podopiecznego pomyślisz o tych tysiącach biedactw czekających na dom długi czas...A jeśli zaadoptujesz to wiedz, że uratowałeś już jedno dobre serduszko i okazałeś też swe...
Myślę,że nie zanudziłam.. , <3
Ravennowa

Masz racje ... Niestety nie wiele ludzi też tak myśli ;/
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie : http://przez-swiat-z-aparatem.blogspot.com/
Zgadzam się.
OdpowiedzUsuńAdopcja jest 100 razy lepsza! Ratuje się wtedy życie ! ;D
OdpowiedzUsuńświetny blog!
http://yourstyle-pl.blogspot.com/
zapraszam do mnie!
Masz super bloga ;) Bardzo mi się podoba :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie, obserwuję i liczę na rewanż ;)
www.york-nikusia.blogspot.com
popieram cię w 100 % szkoda mi tych piesków :/
OdpowiedzUsuńświetny blog ;d
ewaa-farnaa-ef.blogspot.com
Adopcja o wiele lepsza i kocham pieski to najlepsze zwierzątka na świecie..obserwuje czekam na rewanż. wbijajciedomnie.blogspot.pl
OdpowiedzUsuńfajny blog zapraszam na:www.myszki-z-transformice.blogspot.com
OdpowiedzUsuń